דיקור סיני

דיקור סיני נותן מענה לטיפול במגוון מצבים רפואיים.

שיטות הדיקור הסיני המסורתיות בהן אני משתמש מביאות להקלה מיידית ברוב סוגי הכאבים והתלונות, ומסייעות להחלמה מלאה של האדם תוך שימוש בכוחותיו הטבעיים.

צרו איתי קשר לקבלת ייעוץ ראשוני בהתאם לצורך האישי והייחודי שלכם באמצעות הטופס שבתחתית העמוד.

 

טיפול בדיקור סיני - אקופונקטורה


דיקור סיני או אקופונקטורה (מלטינית: acus = מחט, pungere = לדקור) הינה שיטת טיפול המבוססת על החדרת מחטים דקות במיוחד למיקומים שונים בגוף. באמצעות דיקור סיני מטפלים במגוון בעיות וכאבים, ולמעשה טיפול זה מהווה אוסף של שיטות השייכות לרפואה הסינית ומבוססות על התיאוריות של הרפואה הסינית.

הרפואה הסינית מבוססת על שלוש תיאוריות עיקריות: תיאוריית היין והיאנג וחמשת האלמנטים (בסינית: יין-יאנג וו שינג yin yang wu xing), תיאוריית האיברים (בסינית: זאנג פו zang fu), ותיאוריית הערוצים (מרדיאנים, בסינית: ג'ינג לו jing luo). דיקור הסיני מבוסס ברובו על התיאוריה השלישית- תיאוריית הערוצים. על פי תיאוריה זו, המבנה הפיזיולוגי של הגוף כולל רשת ענפה וסבוכה של "תעלות" או "ערוצים" בלתי נראים אשר מאגדים את כל הגוף ליחידה אחת, ומקשרים את האדם לסביבה. בערוצים אלו זורמת מהות אנרגטית המכונה צ'י (Qi). באמצעות דיקור סיני במחטים (אקופונקטורה) של נקודות ספציפיות על ערוצים אלו, ניתן להשפיע על הצ'י, ודרך כך להשפיע על כל תפקודי הגוף והנפש, אשר מהווים יחידה אחת ברפואה הסינית.
 
טיפול בדיקור סיני נמצא בשימוש נרחב בסין מזה למעלה מאלפיים שנה, והתפתח במשך השנים לשיטת ריפוי יעילה ביותר הנותנת אפקט טיפולי מיידי, בטוח, ולא מכאיב, למצבים רפואיים רבים ומגוונים, החל מטיפול בכאבי גב, ברכיים, או ראש, דרך טיפולים במחלות פנימיות שונות ועד לטיפול במחלות נפש.
 
במהלך המחצית השנייה של המאה העשרים הדיקור הסיני יצא מגבולות דרום מזרח אסיה ונפוץ רחבי העולם. עם החשיפה הגוברת למערב, דיקור סיני הולך ומשתלב לצידה של הרפואה המערבית, כחלק ממתן פיתרון רחב והוליסטי למגוון בעיות רפואיות.

אני עושה שימוש בשיטות טיפול דיקור סיני מסורתיות אשר נותנות אפקט טיפולי מיידי. ברוב המקרים המטופל יחוש בשיפור במצבו כבר במהלך הטיפול עצמו, ולא יישאר עם ספק לגבי השפעת הדיקור. 

בשיטות המסורתיות בהן אני משתמש, רוב הדיקור מתבצע באזור הידיים והרגליים, וברוב המקרים המחטים אינן מוחדרות לאזור התלונה או הכאב, אלא למקומות המרוחקים מהאזור הפגוע, דבר אשר מפחית את הסיכון והחשש מפני דיקור. בנוסף, כאשר המטופל חש בשיפור מיידי בתלונה, קל להבין שהשיפור הוא אמיתי ומשמעותי ואינו נובע מאילחוש של האזור הפגוע בעזרת מחטים.  


במהלך טיפול דיקור סיני מתקדם גיא קארו סיגל - מטפל באמצעות דיקור סיני מחטים לדיקור סיני

לפרטים נוספים צרו קשר