גיא קארו סיגל דיקור סיני

מאמרים

צמחי מרפא סיניים לטיפול בסרטן ריאה

צמחי מרפא סיניים לטיפול בסרטן ריאה

מחקר שפורסם בכתב העת האמריקאי לאונקולוגיה קלינית (Journal Of Clinical Oncology)  בדק את יעילות שילוב צמח המרפא הסיני הואנג צ'י (Huang Qi, Rx. Astragali membranaceus) ביחד עם כימותרפיה מבוססת פלטינום לטיפול בסרטן ריאה מסוג תאים לא קטנים Non–Small-Cell Lung Cancer, לעומת טיפול בכימותרפיה מבוססת פלטינום בלבד.

לטיפולים הסיסטמיים בשלבים המתקדמים של סרטן ריאה מסוג תאים לא קטנים יש רעילות גבוהה ויעילות נמוכה. צמחי מרפא סיניים שונים הדגימו יכולת לשפר את השפעתן של תרופות כימותרפיות תוך הפחתת הרעילות שלהן, הואנג צ'י הוא אחד הצמחים שנחקרו באופן המקיף ביותר עד כה.
הואנג צ'י (Huang Qi) הינו צמח מרפא סיני הנמצא בשימוש נרחב ברפואה הסינית לטיפול במגוון מצבים רפואיים, בעיקר למצבים של חולשת מערכת העיכול, מערכת הנשימה ומערכת החיסון. בעשרות השנים האחרונות נעשו ניסויים שונים לשילוב של הצמח כטיפול בתהליכים נאופלסטיים שונים (גידולים).
מחקרים שונים הדגימו כי להואנג צ'י יש השפעה אימונולוגית (חיסונית) על ידי עידוד הפעילות של מאקרופאג'ים ותאי הרג טבעי (Natural Killer Cell). מחקר זה בדק את השפעתו של הואנג' צ'י לטיפול בסרטן ריאה מסוג תאים לא קטנים.
לצורך המחקר, נבחנו תוצאות של 34 מחקרים שונים שעמדו בקריטריונים שהוגדרו, מחקרים הכוללים 2,815 מטופלים.
 30 מהמחקרים הדגימו שיפור ביעילות הטיפול הכימותרפי המבוסס פלטינום לעומת טיפול כימותרפי מבוסס פלטינום בלבד, 14 מהמחקרים הדגימו הפחתה ברעילות הטיפול הכימותרפי כאשר הטיפול שולב עם הואנג צ'י.
מסקנת החוקרים היא שטיפול המשלב את הצמח המרפא הסיני הואנג צ'י (Huang Qi) ביחד עם טיפול כימותרפי מבוסס פלטינום יעיל יותר מאשר טיפול כימותרפי מבוסס פלטינום בלבד, וקראו להמשך המחקר בנושא.
תרגום ועריכה: גיא קארו –סיגל
מקור: I McCulloch, C. See, X. j. Shu, M. Broffman, A. Kramer, W.y. Fan, J. Gao, W. Lieb, K. Shieh and J. M. Colford Jr (2006) Astragalus-Based Chinese Herbs and Platinum-Based Chemotherapy for Advanced Non–Small-Cell Lung Cancer: Meta-Analysis of Randomized Trials, doi: 10.1200/JCO.2005.03.6392 JCO January 20, 2006 vol. 24 no. 3 419-430
דיקור סיני תל אביב והמרכז לחץ כאן

עוד מאמרים בנושא

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותי גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור