גיא קארו סיגל דיקור סיני

מאמרים

טיפול באלרגיות באמצעות צמחי מרפא ותמציות פרחי באך

טיפול באלרגיות באמצעות צמחי מרפא ותמציות פרחי באך

אלרגיה היא תגובה טבעית של מערכת החיסון שמאותת לנו על בעיה או על חדירה של משהו שלא רצוי בגוף שלנו. ברגע שנכנס לגוף שלנו משהו שמפר את האיזון של הגוף יכולה להיווצר ישר אלרגיה. אלרגיה יכולה לבוא לידי ביטוי במנעד של מצבים בגוף ולא תמיד ניתן לדעת בוודאות למה הגוף אלרגי.

אלרגיה יכולה להתפתח בכל שלב בחיים. היא יכולה לשנות את רמת התגובה החיסונית שהיא גוררת יחד אתה. אלרגיה היא תגובה חיסונית שהיא טבעית, כשהגוף מנסה להילחם בגורם מסוים שהוא לא רצוי. מערכת החיסון מזעיקה את כל משאביה ומחסלת את הגורמים הזרים, לכן היא מותירה סימני דלקת, גרודים, אדמומיות, חום גבוה, או כל מיני הפרשות שתורמות להוצאת הגורם הזר מהגוף שלנו.

השפעה של האלרגיה על הגוף שלנו

במצב של אלרגיה הגוף עושה טעות מכל מיני סיבות לא ברורות ולא מצליח להבחין בגורם הזר והוא ישר מפעיל את מערכת החיסון כנגד גורמים שלא מזיקים, כמו סוג מסוים של מזונות, תרופות כאלה ואחרות או חומרים טבעיים כמו אבק, אבקנים, שינויי מזג אוויר, רוח ועוד. מצב זה מביא ישר לאותן דרכי פעולה שקורות לנו בעת פלישה של כל דבר זר לגוף. ההבדל בתגובות הוא שלא קיים צורך בתגובה חיסונית זו בזמן חדירה של מזונות שונים או שאר חומרים שאינם אמורים להזיק.
בגלל ה"טעות" הגוף לעיתים יוצא מכלל שליטה. אז מתחילות להן תופעות אלרגיות למיניהן, שמכונות "תסמינים", כמו פריחה, עיטוש, גרד, קושי נשימתי, בעיה בעיכול, חום, פריחות, דלקות ועוד.

דרכי טיפול טבעיות באלרגיה

היום יש הרבה טיפולים טבעיים באלרגיה. הרפואה המערבית בעיקר מספקת תרופות מרעלים שונים כמו סטרואידים או אנטיביוטיקה מה שממגר את התופעה האלרגית אך מצד שני מאוד מזיק לגוף שלנו. יש אין ספור טיפולים טבעיים באלרגיות שיכולים להעניק מרפא ולהביא להחלמה מלאה ולא לאפשר לאלרגיה לחזור.

נטורופתיה ופרחי באך

אחת השיטות המומלצות ושמאוד עוזרות היא ה- נטורופתיה, שיטה זו יש בכוחה לספק מענה לאלרגיות באמצעות:

  • הפסקה של מזון שמעודד אלרגניות ואספקה של תפריט שמותאם באופן אישי לכל אחד.
  • בעזרת צמחי מרפא, שהם גם משקמים את מערכת החיסון ומאוד מיטיבים עם כל התסמינים האלרגיים עד שהם מעניקים שיפור מאוד משמעותי.
  • פרחי באך ותמציות פרחי באך, מסוגלים לשחרר כל טראומה שמסתתרת מאחורי האלרגיה.
  • רפלקסולוגיה – שיטה של מגע באזור כפות הרגליים, שיטה שיכולה לסייע המון בטיפול מערכת החיסון וכל האברים שלה, מלבד אלרגיות היא עוזרת בהמון מצבים ומשפרת איכות חיים.

רפואה סינית – צמחי מרפא

מגוון שיטות שיכולות  לסייע במצב של אלרגיה בעזרת רפואה סינית, כמו צמחי מרפא ופרחי באך שיכולים להקל משמעותית על כל התסמינים, שעוזרים לשיקום של מערכת החיסון. גם דיקור סיני עשוי לאזן ולגרום לריפוי של מערכת החיסון ושל כל הגוף. טווינא היא גם שיטה שמסייעת בעזרת מגע ופיזיותרפיה, היא מחזקת את כל המערכות הגוף ומספקת צינור של אנרגיה לכל תא בגוף.

ניתן להיחשף היום למגוון של טיפולים אלטרנטיביים, ומה שנשאר זה רק לבחור את הדרך הכי מתאימה לטיפולים באלרגיה. הקלה על תסמיני אלרגיה יכולה להתאים לכל אדם בצורה שונה, אך הכי חשוב זה לבחון כל דרך על מנת להקל על חייו של האדם שלוקה באלרגיה. ניתן למצוא חומר רב על פרחי באך ועל צמחי מרפא ברשת, על התרומה שלהם בכל מיני מצבים וכן באלרגיות.

עוד מאמרים בנושא

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותי גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור