גיא קארו סיגל דיקור סיני

מאמרים

כאבי ראש צוואריים - כאב ראש אחורי

כאבי ראש צוואריים – כאב ראש אחורי

אנשים רבים סובלים מכאב ראש אחורי הנובע מהצוואר כתוצאה מעומס על החוליות הצוואריות, אך הכאב יכול לנבוע גם מסיבות נוספות. המאמר יפרט את הסיבות לכאב ראש אחורי ומה מומלץ לעשות.

 ממה נובע כאב ראש אחורי?

כאבי ראש נפוצים מאוד בקרב האוכלוסייה, מחקרים מראים שכשני שליש מהאוכלוסייה סובלים מכאבי ראש באופן כרוני בתדירות משתנה. הכאבים יכולים לנבוע מסיבות רבות, ביניהן ניתן למנות: מאמץ יתר של העיניים, בעיות ראייה – צורך במשקפיים, מתח שרירים מוגבר בצוואר, סביבה רועשת ובלתי מאווררת, מתח בלסתות או כאבי שיניים, יציבה לקויה, חוסר או עודף שינה, חוסר בנוזלים, ריכוז ממושך, צריכה מוגזמת של אלכוהול (חמרמורת), הפסקה של תלות בחומרים כגון – קפאין, סמים, אלכוהול או ניקוטין, ישיבה ממושכת מול מחשב בתנוחה המאמצת את השרירים הצוואריים, הסתיידות החוליות, מתח נפשי, נוקשות בשרירים כתוצאה מחשיפה לקור, זיהום חיידקי, גידולים, יתר לחץ דם, תאונה או חבלה, שינויים הורמונליים, ועוד.

כיצד מטפלים בכאב ראש אחורי?

בדרך כלל ברפואה המערבית הטיפול המקובל הוא בתרופות לכאב, תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות, תרופות להרפיית שרירים, תרופות ממשפחת הטריפטנים, ועוד. אם הבעיה נובעת מפריצת דיסק בעמוד השדרה הצווארי לעיתים מציעים התערבות כירורגית, כמו גם טפול פיזיותרפי. בין אם יש אבחנה ברורה, ובין אם לא, לרפואה הסינית יש הרבה מה לתרום לטיפול בכאבי ראש מכל הסוגים, כולל לכאב ראש אחורי. הטיפול יתבצע באמצעות דיקור סיני וניתן גם לשלב טיפול בצמחי מרפא סיניים המותאמים אישית. אלו טיפולים יעילים מאוד לכאבי ראש.

כיצד מטפלים ברפואה הסינית בכאב ראש אחורי?

הרפואה הסינית היא שיטה עתיקה המתורגלת בפועל כבר אלפי שנים. הטיפול תמיד יתייחס הן לביטוי של הבעיה ("הענף") והן למקור הבעיה ("השורש"). למשל ניתן לטפל בכאב בגלל ישיב ממושכת, אך על מנת לטפל בשורש הבעיה יש לשנות את אורח החיים לכזה שיאפשר יותר תנועה וימנע את הכאבים. הרפואה הסינית יודעת לתמוך בתהליכים של שינוי אורחות החיים לכיוון של אורח חיים בריא ובר קיימא.

בטיפול הראשון נבצע אבחון מקיף בו נבין את אופי הכאב, את המיקום המדוייק שלו, ונשקלל את כלל הגורמים שאולי מעורבים בכאב. לאחר מכן נבצע מספר בדיקות על פי רפואה סינית ונגיע לאבחנה על פיה נוכל לבצע את הטיפול.

הטיפול מתבצע באמצעות שימוש במחטים עדינות אותן דוקרים במקומות הרחק ממקום הכאב! כלומר בשביל כאב ראש לא נדקור את הראש או הצוואר! במידה וקיים כאב בתחילת הטיפול נוכל מיידית לחוש בהטבה בכאב ברוב רובם של המקרים.

מטיפול לטיפול משך ההשפעה ועוצמת ההקלה שהטיפול מעניק ילכו ויתחזקו עד להגעה להקלה מלאה בכאבים.  בנוסף ניתן להתאים למטופל צמחי מרפא סיניים הניתנים בהתאמה אישית, כל מקרה לגופו, על פי פורמולות סיניות קלאסיות הנמצאות בשימוש מזה מאות או אלפי שנים.

האם תהליך הדיקור גורם לכאב?

המטרה של הדיקור הסיני היא להקל על הכאבים ולא להגביר אותם, כמובן. בטיפול משתמשים במחטים קטנות ועדינות המגרות את נקודות הדיקור על פני הגוף. כפי שנאמר קודם – הדיקור מתבצע הרחק ממקום הכאב, לכן אין כל סיכון לגרימת נזק מקומי או להחמרה של הכאבים. רוב המטופלים חשים מאוד בנוח בזמן הטיפול, ורבים מהם גם חשים הרפייה נעימה, נרדמים, וקמים כמו לאחר מנוחה ארוכה.

עוד מאמרים בנושא

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותי גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור