גיא קארו סיגל דיקור סיני

מאמרים

דיקור סיני פוסט קורונה

דיקור סיני פוסט קורונה

אז נכון לעכשיו, אומרים שהקורונה בישראל נמצאת מאחורינו (ולראיה כמות החולים ירדה לאין שיעור), אבל עבור אנשים רבים, אשר חלו בקורונה ונאלצים להתמודד עד היום עם תסמיני פוסט קורונה, הקורונה עדיין כאן. בין התסמינים אותם חווים רבים מהאנשים אשר החלימו מקורונה, ניתן לציין את הבאים: עייפות – עייפות אשר נמשכת גם שבועות אחרי ההחלמה ואשר שינה אינה מצליחה להפיג. תסמינים נוספים: תחושת יובש בגרון, כאבי שרירים, הפרעות שינה, תחושת חרדה ודיכאון, קוצר נשימה, לחץ דם גבוה או נמוך ותסמינים נוספים – כאשר, כמות התסמינים והחומרה שלהם יכולה להשתנות ממחלים אחד לאחר. החדשות הטובות הן שיש מה לעשות בכדי להקל על אותם התסמינים.

כיצד דיקור סיני יכול לסייע במטרה?

כיום, המחקרים לגבי המחלה, לגבי הסימפטומים הנגרמים כתוצאה ממנה, ולגבי השפעתה לטווח הארוך עדיין בעיצומם. הרפואה הסינית – דיקור סיני וצמחי מרפא סינים – היו בשימוש נרחב בעיקר בסין ובמידה מסוימת גם מחוצה לה לטיפול  במחלת הקורונה, ובהחלט נמצאים בשימוש מוצלח מאוד בטיפול בתופעות של פוסט- קורונה.

אומנם את נגיף  ה- covid -19 אנחנו לא מכירים זמן רב, אך ברפואה הסינית אנחנו מכירים היטב כיצד להתמודד עם מחלות חום אפידמיות. במהלך המאות ה -15 עד ה – 18 סין התמודדה עם מגפות קשות וקטלניות, אשר גבו מיליונים של קורבנות. במרוצת השנים הללו פותחו שיטות של טיפול בדיקור סיני ושל צמחי מרפא סיניים על מנת להתמודד עם המחלות הללו. מכיוון שגם למגפות של העבר התלוו תסמינים של אחרי מחלה, יש לנו היום את הכלים לתת מענה לבעיות אלו.

מה חשוב לדעת על הרפואה הסינית?

הדיקור הסיני מהווה חלק מהרפואה הסינית, אשר נמצאת בשימוש למעלה מ-2500 שנה. דיקור הסיני מבוסס על הרעיון שלאדם יש את היכולת לרפא את עצמו, וכל מחלה מבטאת מצב בו האדם יצא מאיזון. תפקיד המטפל בדיקור סיני להראות לאדם איך לחזור לאיזון, באמצעות שימוש במחטים דקיקות המפעילות את מערכת המרידיאנים הנמצאת בגופנו, לה יש את היכולת להשפיע על כל האדם. הגישה לטיפול בדיקור סיני היא תמיד גישה הוליסטית, כלומר כזו המסתכלת על האדם בכללותו, ולכן יכולה לטפל במגוון רחב מאוד של מצבים רפואיים שונים, וכאמור, בין היתר, גם בתסמיני פוסט קורונה.

כיצד צמחי מרפא יכולים לסייע?

לצד הדיקור הסיני, רפואה סינית משתמשת גם בצמחי מרפא סיניים על מנת לטפל במחלות רבות, כולל בתסמיני פוסט קורונה. רפואת צמחים סיניים היא הרפואה העיקרית בסין מזה אלפי שנים, ובניגוד לרפואות מסורתיות אחרות העושות שימוש בצמחי מרפא, היא מבוססת על ידע המועבר בכתב, הכולל אלפי ספרים שנכתבו לאורך השנים. רבים מהמרשמים של צמחי המרפא הסיניים מקורם בספרים החל מהמאה השלישית לספירה, עם ידע שהלך והצטבר והשתכלל במשך השנים. ברפואת הצמחים הסינית מתאימים את צמחי המרפא על פי שימוש בפורמולות קלאסיות – שילובים של צמחים בהם נעשה שימוש מזה מאות או אלפי שנים. המטפל בצמחי מרפא סיניים מבצע התאמה של צמחי המרפא על פי מצבו של המטופל, להתאמה מירבית.

חשיבות בחירת המטפל

אם גם אתם מתמודדים עם תסמיני פוסט קורונה ומבקשים לקבל את הטיפול הטבעי האופטימאלי, חשוב לבחור בתבונה את המטפל. מטפל מקצועי ומוסמך בעל ניסיון בתחום של דיקור סיני ושל צמחי מרפא סיניים יתשאל בשלב הראשון את המטופל לגבי התסמינים עמם הוא מתמודד, יבצע מספר בדיקות קליניות המקובלות ברפואה הסינית, ובהתאם לכך, יבצע את טיפולי הדיקור הסיני וירשום את המרשמים של צמחי המרפא לתוצאות אופטימליות.

עוד מאמרים בנושא

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותי גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור