גיא קארו סיגל דיקור סיני

מאמרים

דיקור סיני לטיפול בגלי חום והזעות בגיל המעבר

דיקור סיני לטיפול בגלי חום והזעות בגיל המעבר

כתב העת של האגודה למנופאוזה של צפון אמריקה (The North American Menopause Society) פרסם מטא -אנליזה אשר בדקה את היעילות של דיקור סיני לטיפול בתופעות גיל המעבר. המחקר כלל מידע מ 12 מחקרים שהשתתפו בהם  869 נשים.

 

מטא – האנליזה מצאה שיפור מובהק בחומרת גלי החום, ובתדירות גלי החום המהווים תלונה עיקרית בתקופת המנופאוזה.

 

בתקופת גיל המעבר שכיח שנשים סובלות גם מדיכאון, מחקר זה מצא שיפור מובהק במדדים המבטאים את המצב הפסיכולוגי- נפשי של הנשים.

 

נושא נוסף שנבדק הוא איכות החיים הנתפסת, כיוון שנשים רבות בתקופת המנופאוזה מתלוננות על ירידה באיכות החיים, בעיקר בגלל גלי החום, ההזעות, והירידה במצב הרוח. המחקר מצא שיפור במדדים הבודקים את איכות החיים.

 

בנוסף נמצא שהאפקט של דיקור סיני נמשך גם לטווח ארוך (ההשפעה נבדקה במחקרים גם 3 חודשים לאחר סיום הטיפולים).

 

לסיכום: המחקר מצא שדיקור סיני הוא כלי אפקטיבי לטיפול בתופעות גיל המעבר, להפחתת תדירות ועוצמת גלי החום, לשיפור מצב הרוח ואיכות החיים.

 

מקור:

Chiu, Hsiao-Yean RN, PhD; Pan, Chieh-Hsin RN, MSN; Shyu, Yuh-Kae RN, PhD; Han, Bor-Cheng PhD; Tsai, Pei-Shan RN, PhD (2015) Effects of acupuncture on menopause-related symptoms and quality of life in women in natural menopause: a meta-analysis of randomized controlled trials. The North American Menopause Society. doi: 10.1097/GME.0000000000000260

עוד מאמרים בנושא

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותי גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור