גיא קארו סיגל דיקור סיני

מאמרים

דיקור סיני (אקופונקטורה) לכאבי גב

דיקור סיני (אקופונקטורה) לכאבי גב

שבעה עד שמונה אנשים מכל עשרה יסבלו במהלך חייהם לפחות פעם אחת מכאבי גב. הכאבים יכולים להיות חזקים יותר או פחות, יכולים להיות מלווים בהקרנות לרגליים, עם החמרה במנוחה או עם החמרה בתנועה, אבל בכל צורה שזה מופיע – מדובר בתלונה מאוד שכיחה אשר פוגעת מאוד באיכות החיים.

כאב

כאב הוא סימן אזהרה שהגוף נותן לנו. לכן כאשר יש כאב כדאי קודם כל לבדוק האם המצב מסכן את חיינו או את תיפקודנו לטווח הארוך. במקרה של כאבי גב, רוב רובם של המקרים אינם מסכנים במאום, אך אני ממליץ תמיד ראשית להיבדק אצל אורטופד מומחה עמוד שידרה.

אחרי שנבדקנו ונרגענו שהמצב לא מסוכן (רוב רובם של המקרים), אפשר להתפנות למצוא את הטיפול אשר יעזור לנו להתמודד עם מה שאיתו נשארנו אחרי הביקור אצל הרופא – כאב.

פעמים רבות מטופלים אומרים משפטים כגון: "אבל הדיסק פרוץ!" או " הרופא אמר שיש תזוזה של החוליות" אז איך ניתן לעזור במקרים כאלו?

כדאי להבין שגם במקרים אלו, עיקר הבעיה היא הכאב, הגוף יודע להסתדר עם מה שיש ויכול ברוב המקרים להתאים את עצמו לחיות עם הנזק המכני-ביולוגי שנגרם.

כלומר, גם כאשר יש בלט דיסק, פריצת דיסק, ספונדילוליסטזיס, ונזקים מכניים אחרים (כלומר לא רק שרירים תפוסים) הבעיה העיקרית היא הכאב וההגבלה בתנועה שנובעת מהכאב עצמו, והטיפול העיקרי הוא הטיפול בכאב, ולזה דיקור סיני הוא מענה נפלא.

בדיקור סיני, בעזרת מחטים קטנות ודקות אנחנו יוצרים גירוי על נקודות דיקור במקומות שונים בגוף, בעיקר בידיים וברגליים, ומאפשרים לגוף להתגבר על הכאבים.

מדובר ברעיון שיכול להישמע מוזר בתחילה לאוזן המערבית, אולם מדובר היום לא רק על ניסיונם של מיליונים בכל העולם אלא גם על עובדה שהוכחה במחקרים רבים – דיקור סיני עובד עבור טיפול בכאבי גב.

על פי הרפואה הסינית אנחנו מייצרים גירוי מרוחק מאזור הכאב ועל ידי כך מאפשרים לגוף ללמוד כיצד להיות ללא כאב. כלומר הדיקור לכאבי גב הוא ברוב המקרים לא דיקור מקומי, בשביל כאב בגב אנחנו לא דוקרים את הגב!

אפקט מיידי

והאפקט? האפקט הוא מיידי. כאשר מגיעים לטיפול עם כאב, ברוב המקרים ישנה הקלה מיידית בכאב, הקלה אשר מתעצמת עם הזמן ועם החזרה על הטיפולים, עד למצב שאין כאבים, ללא תלות בטיפול.

בשיטות הטיפול המיוחדות לכאבים אורטופדיים שבהן אנחנו משתמשים, האדם עובר למידה הדרגתית איך להתמודד עם הכאב, הלמידה מתבצעת באמצעות המחטים – דרך הגוף, לא דרך השכל, והגוף אכן לומד והאדם יכול לחזור לתפקוד מלא.

עוד מאמרים בנושא

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותי גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור