גיא קארו סיגל דיקור סיני

מאמרים

דיקור סיני לטיפול בכאב אחרי ניתוח החלפת ברך

דיקור סיני לטיפול בכאב אחרי ניתוח החלפת ברך

מחקר שהתפרסם בכתב העת "הרדמה אזורית ורפואת כאב" (Regional Anesthesia & Pain Medicine) בדק את היעילות של דיקור סיני בטיפול בכאבים שאחרי ניתוח להחלפת מפרק הברך (Total Knee Arthroplasty נקרא גם TKR= Total Knee Replacement).

בניתוח זה, שהפך לשכיח למדי, מבצעים החלפה של מפרק הברך במשתל מלאכותי. למרות אחוזי ההצלחה הגבוהים של הניתוח (כ-80% מהמטופלים חווים הקלה בכאבים), המנותחים חווים כאבים חזקים בתקופה שלאחר הניתוח, בטרם הם חשים הקלה בכאבים.

במחקר זה השתתפו 60 מנותחים, מחציתם קיבלו טיפול בדיקור סיני לאחר הניתוח, ומחציתם קיבלו טיפול בדיקור דמה (Sham acupuncture). החוקרים בדקו את ההקלה בכאב על פי סרגל כאב ויזואלי (VAS) וכן על פי דרישתם של המטופלים למשככי כאבים.

המנותחים אשר קיבלו דיקור סיני אמיתי דיווחו על פחות כאב בצורה ניכרת לעומת הקבוצה של דיקור הדמה, הם נזקקו להשתמש במשככי כאבים כעבור זמן רב יותר מקבוצת הדמה, וכן נזקקו לכמויות נמוכות יותר של משככי כאבים. בנוסף, החוקרים ציינו שהמנותחים אשר עברו דיקור סיני אמיתי סבלו מפחות בחילות והקאות – תופעות לוואי שכיחות של ההרדמה הכללית אותה הם עברו לצורך הניתוח.

מסקנת החוקרים הייתה שמחקר זה מדגים את היתרונות הגלומים בשימוש בדיקור סיני לטיפול בכאבים שאחרי ניתוח להחלפת מפרק ברך.

תרגום ועריכה: גיא קארו – סיגל

מקור:

Chen, Chun-Chieh MD; Yang, Chien-Chung; Hu, Chih-Chien;Shih, Hsin-Nung; Chang, Yu-Han, Hsieh, Pang-Hsin (2015) Acupuncture for Pain Relief After Total Knee Arthroplasty: A Randomized Controlled Trial Regional Anesthesia & Pain Medicine: January/February 2015 – Volume 40 – Issue 1 – p 31–36

doi: 10.1097/AAP.0000000000000138

עוד מאמרים בנושא

WhatsApp
היי, ניתן להשיג אותי גם בווטסאפ, הקליקו מטה על הכפתור