השפעת הרפואה הסינית על יישור שיניים

השפעת הרפואה הסינית על יישור שיניים  תהליך של יישור שיניים הוא תהליך ארוך ולא מדובר בפתרון בזק לבעיה של שיניים שאינן עומדות במקומן. בדרך כלל מבצעים את הטיפול בגיל ההתבגרות של בני הנוער, לאחר ששיני החלב נשרו כולן והוחלפו על ידי צמיחת שיניים קבועות. רק אז ניתן לראות באמצעות צילום פנורמי היכן ממוקם בסיס השן בתוך החניכיים והאם טיפול של יישור השיניים יהיה יעיל ויזיז את השיניים בדיוק למקומות שבהם הן אמורות להיות ממוקמות. האורתודנטיה אמנם היא ענף בתוך רפואת השיניים אך ניתן לתמוך בה על ידי ענפי רפואה נוספים.


הרפואה הסינית מתבססת על תורה סינית עתיקה אשר במרכזה עומדת ה-צ'י - אנרגיית החיים. הרפואה הסינית מאמינה כי ישנם מצבים או תופעות אשר יש בהם כדי להפריע לזרימת אנרגיית החיים ומצבים אלה עלולים להביא את האדם לכדי מחלה או קושי פיזי ונפשי כאחד. על פי עקרונות אלה ניתן להבין טיפול של יישור שיניים שבמהותו הוא בעצם הזזת עצמות בשלד ממקום למקום (שיניים) עלול להיות כרוך בכאב או בסבל ולכן מומלץ לתמוך במקביל בשמירה על אנרגיה הזורמת באופן חופשי.

רפואה סינית וטיפולי יישור שיניים


יישור שיניים על ידי רפואה סיניתהרפואה הסינית יכולה לסייע במגוון מישורים הקשורים לטיפולים של יישור השיניים. ישנם כמה סוגי טיפולים הנכללים תחת הרפואה הסינית ויש בכל אחד ואחד מהם כדי לסייע בהקלה על הכאב ובמניעת הכאב להחמיר או להפוך למחלה פיזית של ממש. תחום הדיקור הסיני למשל, מיועד לפתיחת חסמים שאינם מאפשרים את זרימתה התקינה של האנרגיה בגוף, מה שבהחלט עלול להיגרם מתזוזת השיניים בזמן הטיפול המורכב והארוך.

בנוסף לכך, כאשר אדם עובר טיפול של יישור שיניים הוא מעוניין לקצר את התהליך ככל האפשר ובאמצעות הדיקור הסיני או טיפול בכוסות רוח למשל, כאשר האנרגיה זורמת ומחייה את כל האיברים ומערכות הגוף, אין ספק שהגוף יקבל בצורה חיובית את הטיפול ואת ההלם של ניסיון תזוזת השיניים שכופים האביזרים שבהם יש שימוש במהלך הטיפול. אין ספק שמדובר בדרך מצוינת להקל על הטיפול ותופעות הלוואי.

לפרטים נוספים צרו קשר