שימוש בקנאביס רפואי להקלת כאבים כרוניים

סובלים מכאבים כרוניים? אל תרימו ידיים

כאבים כרוניים מהווים את אחת המגיפות המייאשות ביותר בעולם בו אנו חיים. כאבי פרקים, כאבי שרירים, כאבי גב, כאבי ראש – כל אלו ועוד יכולים לפגוע ולשבש באופן ניכר את איכות החיים של כל אחד ואחת מאיתנו. לצערנו, הרפואה המערבית הקונבנציונלית עומדת פעמים רבות נבוכה מול כאבים כרוניים ומתמשכים, ואינה מצליחה להציע למטופליה מזור והקלה. כדי בכל זאת לשמור על מעט תקווה ואפשרות לשינוי, ריכזנו עבורכם שתי אפשרויות אלטרנטיביות לטיפול – שימוש בקנאביס רפואי או ברפואה סינית (צמחי מרפא, דיקור סיני או אקופונקטורה). 
 

לא רק לפנאי והנאה – שימוש חוקי בקנאביס רפואי
 

בישראל אמנם לא הותר עדיין שימוש חופשי בקנאביס לצרכים אישיים (בדומה למדינות מסוימות בארה"ב ואירופה), אולם כדאי להכיר כי קיימת אפשרות חוקית לצריכת קנאביס רפואי. מטופלים כרוניים רבים מדווחים כי צריכת קנאביס הצליחה להקל על הכאב באופן בו שום תרופה אחרת לא הצליחה קודם לכן. ספקי קנאביס מורשים ומאושרים על ידי משרד הבריאות יוכלו לספק למי מכם שזכאי למרשם רפואי את הזן והכמות המתאימים לכם. חשוב לפנות רק אל ספקי קנאביס מורשים כדי למלא אחר הדרישות החוקיות בתחום. צריכת הקנאביס יכולה להתבצע או בצורה של עישון, ולמי שמעדיפים להימנע מכך, גם על ידי צריכת שמן קנאביס או אידוי תפרחת קנאביס.
 

חוששים מקנאביס רפואי? תנו סיכוי לרפואה משלימה
 

כיום המערב מקבל על עצמו את מה שהסינים יודעים כבר מאות שנים – רפואה סינית אכן מקלה על כאבים כרוניים. רפואה משלימה, על כל ההליכים והאפשרויות שהיא מציעה, פורצת את חומות הרפואה המערבית המקובלת ומצליחה לחלחל אל לב המיינסטרים בישראל. קופות החולים המובילות מציעות כיום מגוון שירותי רפואה משלימה, דוגמת דיקור סיני, טיפול עם צמחי מרפא, עיסוי, רפלקסולוגיה ועוד. העקרונות של רפואה משלימה מבוססים על ראיית הגוף בצורה הוליסטית, כמכלול, ללא הפרדה בין מערכות גופניות שונות או בין הגוף והנפש. 
 

קווי הדמיון בין קנאביס רפואי ודיקור סיני
 

מגוון מחקרים מראים כי דיקור סיני (אקופונקטורה) פועל בצורה דומה לאופן בו קנאביס רפואי פועל. שתי הפעולות מקלות על כאב דרך שחרור קנבינואידים בגוף, חומרים כימיים אשר מופרשים ונקלטים על ידי הקולטנים הרלוונטיים לצורך הפגת כאבים. במידה ואתם מתלבטים מהי האפשרות המתאימה עבורכם, תוכלו לפנות להתייעץ בקליניקה לרפואה סינית או אצל הרופא המטפל (רופא משפחה, פסיכיאטר, נוירולוג, רופא מפרקים וכו'). קליניקה לרפואה סינית תערוך לכם אבחון ובירור לפי עקרונות רפואת המזרח, ותפנה אתכם לטיפול המתאים – צמחי מרפא, אקופונקטורה או אחר. בדומה, רופא מטפל שיהיה סבור כי טיפול משלים או שימוש בקנאביס רפואי יכולים להקל עליכם יפנה אתכם הלאה אל הגורמים המתאימים והמוסמכים למשימה. אל תאמרו נואש – תנו סיכוי לשיטות טיפול אלו בדרך להקלה על כאבים כרוניים.

לפרטים נוספים צרו קשר