דיקור סיני כטיפול משקם לכאבים לאחר ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן נותן מענה לגברים ונשים כאחד, אך מכיוון שמדובר בניתוח כירורגי לכל דבר המצריך תקופת התאוששות, כדאי לדעת שיש דרך להקל ולזרז את השיקום.
ניתוח מתיחת בטן הוא ניתוח המיועד לאנשים הסובלים מעודפי עור ושומן באזור הבטן או מעור רפוי. מצב זה יכול לקרות עקב עלייה או ירידה במשקל, כתוצאה משינויים הורמונליים, תהליכי הזדקנות העור וגורמים תורשתיים. ניתוח זה מבוקש גם בקרב נשים שסיימו עם תקופת ההריונות והלידות ומעוניינות להחזיר לבטן את המראה המתוח והמחוטב שהיה לה בעבר.
 

כיצד מבוצע הניתוח?

ישנן סוגים שונים של ניתוח מתיחת בטן, כאשר העיקריים ביניהם הם ניתוח מיני למתיחת בטן חלקית או ניתוח מתיחת בטן מלאה. מהלך הניתוח שונה ביניהם ובעוד שבניתוח מלא מבוצע שאיבה של עודפי שומן והסרה של רקמות עור עודפות, לצד הידוק השרירים ומיקום מחדש של הטבור, ניתוח חלקי אינו מערב את השרירים ואת הטבור והוא מיועד בעיקר למי שאינו מרגיש בנוח עם בטן משתפלת קטנה ומעט עור רפוי. מטבע הדברים ניתוח זה גם קצר יותר לעומת ניתוח מתיחת בטן מלא.

שני הניתוחים מבוצעים בהרדמה מלאה ובסופם האזור ייחבש ולעתים יהיה צורך בהשארת נקזים שיוסרו מספר ימים לאחר הניתוח. לאחר השחרור הביתה המטופל יקבל הנחיות מלאות לגבי הדברים שמותר ואסור לו לעשות עד לחזרה מלאה לשגרה, אך חשוב לדעת שההתאוששות כרוכה בכאבים ובנפיחות מקומית ומדובר בתהליך הדרגתי שיכול לקחת זמן.

כיצד אפשר לזרז את השיקום?

קודם כל חשוב לא להאיץ בגוף אלא לתת לו את תקופת ההחלמה הנדרשת. בנוסף, חשוב לעקוב אחר הנחיות הרופא ולהגיע לביקורי המעקב שנקבעו, כדי לוודא שקצב ההחלמה תקין. במקביל, ניתן לקבוע תור לדיקור סיני אצל מומחה.

כיצד עובד דיקור סיני?

זוהי שיטה השייכת לרפואה הסינית, המבוססת על תיאוריית הערוצים. בשיטה זו, המטפל מחדיר מחטים דקות למיקומים שונים בגוף במטרה לסייע במגוון מצבים רפואיים ואף נפשיים. המחטים אינן כואבות ומסירים אותן בתום הטיפול, האורך בדרך כלל בין חצי שעה לשעה. במהלך הטיפול המטופל יתבקש לשכב על הבטן או על הגב, והמטפל יבחר באילו נקודות לנעוץ את המחטים כדי להשיג את התוצאה הרצויה.

במקרים רבים ניתן להרגיש בשיפור כבר לאחר הטיפול הראשון, אך חשוב להמשיך להגיע לטיפולים נוספים כדי להצליח להגיע לתוצאות טובות.

כשמדובר בניתוח מתיחת בטן, דיקור סיני יוכל להקל על המטופל בהתמודדות עם הכאבים ולאפשר לו לחזור לפעילות רגילה לאט לאט, תוך תחושת שיפור משמעותי.
דיקור סיני יכול להקל באופן משמעותי על הכאבים של המטופל לאחר הניתוח ולסייע לו להחלים מהר יותר. חשוב לקבוע תור למטפל מומחה, בעל ניסיון בביצוע דיקור סיני במטופלים לאחר ניתוחי בטן.
 

לפרטים נוספים צרו קשר